Základní škola Sulíkov
Základní škola Sulíkovpříspěvková organizace

Telefon:

+420 724 293 134

E-mail:

skola@zssulikov.cz

rozšířené vyhledávání

Strom roku - kořenová injektáž

Strom roku - kořenová injektáž

...

Lípa na naší školní zahradě se vloni v anketě Strom roku umístila na 3. místě. Získala ošetření kořenovou injektáží. Protože se ale této lípě daří dobře, ošetřena dnes byla její stejně stará sestra - takzvaná Sedláčkova lípa. A my jsme s dětmi díky laskavosti firmy Groown mohli být u toho. Děkujeme moc panu Hausenblasovi za skvělé a poutavé povídání o stromech. Také jsme si užili pozornost České televize.

S dětmi jsme pak na místě setrvali a ve skupinkách jsme dál nad lípou přemýšleli. Zopakovali jsme si názvy částí stromů a listů, povídali si o užitku lípy pro člověka i přírodu. Byl to moc krásný den.

Datum vložení: 15. 5. 2024 20:30
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2024 20:38

O škole

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Pranostika na akt. den

V červnu chtějí včely stavět.

Aktuální počasí

dnes, neděle 16. 6. 2024
slabý déšť 24 °C 13 °C
pondělí 17. 6. skoro jasno 27/15 °C
úterý 18. 6. skoro jasno 27/16 °C
středa 19. 6. slabý déšť 29/16 °C

Svátek

Svátek má Zbyněk

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den otců
  • Den afrického dítěte
  • Evropský den židovské kultury

Zítra má svátek Adolf

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den boje proti desertifikaci a suchu