Základní škola Sulíkov
Základní škola Sulíkovpříspěvková organizace

Telefon:

+420 724 293 134

E-mail:

skola@zssulikov.cz

rozšířené vyhledávání

Stromová slavnost a umístění lípy v anketě Strom roku

Stromová slavnost a umístění lípy v anketě Strom roku

...

Před několika měsíci dostala předsedkyně školské rady, Zora Javorská, krásný nápad - přihlásit lípu na školní zahradě do ankety Strom roku 2023. Společně s paní kronikářkou Marcelou Houdkovou dokázaly svými aktivitami přesvědčit široké okolí o tom, jak vzácný strom tu vedle nás už po staletí roste. 

Naše lípa nakonec obsadila krásné třetí místo a získala tak ošetření zdarma od firmy Groown. Všem, kteří jste svůj hlas poslali, moc děkujeme. 

Pár dnů před vyhlášením výsledků jsme společně oslavili také Den stromů.  Dopoledne žáci 1. a 2. ročníku zjišťovali na stanovištích zajímavosti o lípě společně s dětmi z MŠ Jelínek. Odpolední Stromová slavnost byla otevřená všem zájemcům z obce i okolí. Na závěr akce děti zasadily ořešák, který jim snad brzy dá ochutnat ze svých plodů.  Děkujeme OÚ Sulíkov, že nás i letos v této akci podpořila. 

Datum vložení: 25. 10. 2023 8:02
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2023 8:49

O škole

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Pranostika na akt. den

Na svatého Eliáše dopoledne léto, odpoledne podzim.

Aktuální počasí

dnes, sobota 20. 7. 2024
skoro jasno 25 °C 15 °C
neděle 21. 7. oblačno 27/15 °C
pondělí 22. 7. slabý déšť 25/17 °C
úterý 23. 7. slabý déšť 23/13 °C

Svátek

Svátek má Ilja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav