Základní škola Sulíkov
Základní škola Sulíkovpříspěvková organizace

Telefon:

+420 724 293 134

E-mail:

skola@zssulikov.cz

rozšířené vyhledávání

Závěrečný týden ve škole

Závěrečný týden ve škole

...

Závěrečný týden ve škole byl nabitý akcemi. 

V pondělí si paní učitelka Dominika připravila poznávací výlet po okolí Halasova Kunštátska. Děti si po putování mohly odpočinout v Dobrodružině v Rudce, kde zbytek času strávily volnými hrami. 

V úterý si pro děti přiravili program manželé Hejtmánkovi, kteří naši školu dlouhodobě podporují. Program byl zaměřen přírodovědně a děti tak mohly potrénovat poznávání rostlin, ptactva a bezobratlých. Děti si tento den užily v týmech, měly své vlastní pokřiky a na závěr byly odměněny dle bodování. 

Ve středu si paní učitelka Lucka připravila aktivitu, která propojila praktické dovednosti s angličtinou a matematikou. Děti si ve skupinách připravovaly tříchodové menu, přičemž recepty měly právě sepsány v angličtině a musely kromě překladu také správně použít jednotky hmotnosti.  Do muffinů děti skvěle zakomponovaly maliny ze školní zahrady a vytvořily tak dezert století! 

Ve čtvrtek pro děti paní učitelka Alča zajistila zábavu na golfovém hřišti v Letovicích. Mnozí z nich drželi golfovou hůl poprvé v životě a tak museli potrénovat trpělivost. Všechno mrzení bylo zažehnáno melounem a zmrzlinou.

V pátek se všichni žáci sešli v jedné třídě. Proběhlo slavnostní předávání vysvědčení. Byl to krásný a dojemný okamžik, který jsme si všichni moc užili. 

Datum vložení: 28. 6. 2024 12:46
Datum poslední aktualizace: 4. 7. 2024 13:14

O škole

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Pranostika na akt. den

O svatém Eliáši bouřky často straší.

Aktuální počasí

dnes, sobota 20. 7. 2024
skoro jasno 25 °C 15 °C
neděle 21. 7. oblačno 27/15 °C
pondělí 22. 7. slabý déšť 25/17 °C
úterý 23. 7. slabý déšť 23/13 °C

Svátek

Svátek má Ilja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav